Kategorijos
Gyvenimas Pasiklydę įrašai

Misija: pakeisti Pasaulį!

Atėjo laikas naujam įrašui šiame bloge ir šį kartą nutariau pasidalinti kažkuo kas galėtų įkvėpti kitus. Mes dažnai dirbame savo pilkus ir nebūtinai pilkus darbus, skubame, skaičiuojame centą prie cento ir labai retai susimąstome kokia mūsų paskirtis Pasaulyje. Ar gali būti taip, kad eilinis žmogus gali padaryti įtaką visam Pasauliui? Juk Pasaulis tikrai didelis, jame tiek daug žmonių gyvena ir ką vienas individas gali pakeisti?

Istorija

Pavartę istorijos vadovėlius manau labai greitai suprasite, kad istorijoje buvo labai daug pavienių žmonių, kurie ėmė ir apvertė tūkstančių ar net milijonų, o gal net ir visos žmonijos gyvenimus. Kitaip sakant – taip, tai įmanoma 😀 Visi kas tuo abejoja ir save nuvertina turėtų šioje vietoje susimąstyti.

Aišku jei įsigilintume į detales kiekvienos tokios istorijos, tai suprastume, kad dažniausiai tie žmonės neveikė vieni – jie turėjo savo komandas, kurios juos palaikė, vykdė jų nurodymus, sekė idėjomis, bandė išradimus ar skleidė žinią apie vieną kitą „super” dalyką ir taip padėjo. Vienas lauke ne karys – sako mūsų tautos išmintis. Bet pradžia vis tiek būna dažniausiai nuo vieno.

Tai ką čia pakeitus dabar?

Puiku! Vadinasi galiu ir aš imti ir pakeisti Pasaulį! Aš irgi turiu komandą kurie mane palaiko, nebūtinai pritaria tam ką aš darau ir kaip aš galvoju, bet blogo man nelinki – vadinasi palaiko 🙂 p.s. Dėkoju savo žmonai, vaikams ir artimiesiems, kad kenčia meno paistaliones, kurios kartais tikrai nebūna labai draugiškos ir gan tiessmukiškos, ar ragina susimąstyti per daug kandžiai… Aš gyvenu ir stengiuosi tapti geresnis ir po kiekvieno tokio pokalbio pergalvoju ar tikrai nebuvo galima tos informacijos perteikti labiau civilizuotai ir suprantamai 🙂

Tai apie tuos pakitimus kalbant manau vienas iš geriausių būdų kažką pakeisti – surasti problemą kurią turi daug žmonių ir sugalvoji kaip ją galima būtų sumažinti ar visiškai išspręsti.

Kas ir kokių problemų turi?

Aišku, kaip žmogus visą dieną sėdintis prie kompiuterio, su į Internetą „sumerktomis’, rankomis pirmiausia einu į Google ir ten ieškau. Čia aš suprantu, kad Lietuva yra nedidelė šalis ir net pakeitę visų Lietuvių gyvenimą greičiausiai negalėsim sakyti, kad pakeitėme Pasaulį. Tai iš karto ieškome globalesnių problemų – klausiame angliškai ir žiūrime ką turime. Ieškome konkrečiai: „top problems in the world”. Ir štai pirmas rezultatas kurį gavau:

Na jo, čia tokios problemytės visai mažytės, kaip čia mes galime padėti?

Geria žinia ta, kad mums nereikia išspręsti didžiausios problemos kad jau „padarytume įtaką Pasaulyje”, užskaitytume kad misija įvykdyta jei padarytume ką nors bet kuriuo iš šitų klausimų. Ir kai kurie iš jų tikrai neatrodo neįveikiamai. O dar geriau tai, kad pakeitus vieną gali įvykti grandininė reakcija ir kartu pasikeis dar kažkas…

Tai kas svarbiausia ir įveikiama net vienam žmogui?

Mano kuklia nuomone, viskas pasikeičia, kai žmogus tampa protingesnis. Jis kiekvieną sprendimą priima sąmoningiau, pradeda galvoti ne tik apie save bet ir apie kitą ir tai automatiškai sukelia grandininę reakciją… Protingesnis žmogus kitaip reaguoja į aplinką, kelia mažiau konfliktinių situacijų, siekia kitam padėti, o ne kišti pagalį į ratus. Vien tai galėtų išspręsti jau net kelis iš sąraše nurodytų dalykų… Jei žmogus protingesnis, jis pradeda galvoti ką perka, ką deda į burną ir taip pradeda optimaliau naudoti maistą kurio stygius irgi yra viena iš pasaulinio lygio problemų… Ir visa tai vardan grandininės reakcijos, įkvėptos teisingo mokymo ir švietimo.

O kas jei…

Mokslininkai, darydami tyrimus, dažnai mėgsta remtis priešingybėmis kad įvertintų ir išryškintų vieno ar kito dalyko poveikį. Visi skaičiuoja, o kas jei vandens lygis Pasaulyje pakiltų centimetru ar metru? Bet niekas neskaičiuoja, kas bus jei tarkim pas mus Lietuvoje nebeliks normalių mokytojų? O gal reikėtų pradėti skaičiuoti ir tyrinėti? Kol kas mūsų tautiečiai net ir išvykę užsienin ten dažnai būna vertinami dėl savo sugebėjimų, darbštumo ir t.t. Kieno tai įtaka? Manau tikrai mokytojai čia nėra paskutinėje vietoje. Paradoksas kurį aš įžvelgiu mūsų šalyje – mokytojai, kurie mokina jaunimą, skiepija jiems vertybes (ar bent jau turėtų tai daryti) galiausiai atsiduria padėtyje kai nebėra ką mokyti, nes tie kurie jau baigė mokyklą ir turėtų atvesti naująją kartą į mokyklas jau išvyko ir tą naująją kartą patikėjo mokyti kitų šalių mokytojams… Kartas nuo karto mokytojų pagalbos šauksmas prasimuša pro kitą informacijos srautą ir pasiekia mūsų ausis per televiziją ar kitas žiniasklaidos formas. Pamatome, kad mokytojai ėmė streikuoti, kad jiems sunku ir t.t. Bet niekas neįžvelgia to paradokso – tai mokytojas yra tas kuris gali viską pakeisti. Taip, tai neįvyks per naktį, nes reikia kad žmogutis kuris atės rugsėjo pirmąją į mokyklą, ją pabaigtų, tada sukurtu šeimą ir atvestų savo mažą žmogutį atgal. Ir tik tada galima bus sakyti, kad mokytojas savo darbą padarė 110% ir yra tikimybė teigiamam pokyčiui. Valdžios pridėti keli eurai prie atlyginimo labai greitai dings kokio supermarketo kišenėje, nepalikdami trokštamo sotumo jausmo, o vien tik jausmas būti reikalingu galėtų šildyti kur kas ilgiau…

Tai ką mes galime pakeisti?

Visi pokyčiai prasideda nuo savęs. Sakoma, kad žmogus negali pakeisti kito žmogaus tiesiogiai, jis gali pats tapti geresniu ir taip kitas žmogus pasikeis pats. Mes galime pakeisti savo požiūrį – kaip mes reaguojame į vieną ar kitą situaciją? Mes galime pakeisti ką mes valgome ir ką veikiame pavalgę. Galime pakeisti kokią informaciją įsileidžiame į savo galvas – žiūrime viską ką kiša televizorius ar nežiūrime visiškai ir atsirenkame tik tai kas turi prasmės ir bus aktualu ne tik iki savaitės galo, bet gal būt bent jau iki kitų metų…

Vienas labai protingas žmogus yra pasakęs:

The Human Mind it’s like a land it doesn’t care what you plant on it. It will grow or return what you have plant on it…

Earl Nightingale

Vertimas būtų maždaug toks:

Žmogaus protas kaip žemė – jai nesvarbu kokią sėklą pasėsite, jos tikslas ją užauginti.

Pasėsite piktžolę – tikrai išaugs piktžolė, pasėsite daržovę – tikrai išaugs daržovė. Jūs patys renkatės ką pasėt. Rinkitės atsakingai!

Būtent turinys, kurį mes šeriame savo smegenims ir yra tos sėklos. Mintys kurios sukasi galvoje dažnai mus užvaldo ir mes nieko kito nematome ir negalime įvertinti to ką turime tik dėl to, kad visą laiką sukame galvas apie naujus dalykus kuriuos perša mums visokių formų reklama. Vien tik šitokio turinio vartojimo apribojimas gali atnešti neįsivaizduojamos naudos…

Mano misija

Jei bent vienas žmogus kada nors man parašys laišką ar kitaip praneš ir pasakys, kad tai ką perskaičiau tavo bloge privertė mane susimąstyti – aš būsiu laimingas! O tuo tarpu stengsiuosi susirasti vieną įkandamą problemą iš top problemų sąrašo ir gerai pagalvosiu kaip aš galėčiau prisidėti prie tos problemos sprendimo.